VPN cena – ile kosztuje dobra usługa VPN? Jak korzystać z VPN po promocyjnej cenie? Cena VPN a funkcjonalności. Ile trzeba płacić podczas promocji, by korzystać z dobrych VPN-ów? [Cennik]

Wśród usług VPN można wyróżnić zarówno te, które kosztują całkiem sporo, jak i te, oferowane w konkurencyjnych cenach. Na ostateczną kwotę abonamentu może mieć wpływ bardzo wiele czynników. Wśród nich wymienia się m.in. zakres funkcjonalności, renomę firmy-usługodawcy, jakość zabezpieczeń czy liczbę utrzymywanych serwerów. Im bardziej zaawansowane funkcje, tym ostateczna cena wirtualnej sieci prywatnej będzie szybować w górę. Na szczęście, jako konsument, możesz skorzystać z wielu ciekawych trików. Pozwolą one obniżyć wartość całkowitą, z którą przyjdzie Ci się zmierzyć w ostatnim etapie finalizowania transakcji. 

W niniejszym artykule wskazuje, ile kosztuje dobry abonament wirtualnej sieci prywatnej. Wyróżniam szczegółowy cennik najpopularniejszych sieci VPN, które udostępniają swoje usługi także na rynek polski. Podpowiadam Ci, kiedy jest najlepsza pora na zakup abonamentu, a w którym momencie najlepiej będzie się wstrzymać z inwestycją. Mam także kilka ciekawych spostrzeżeń dla osób, które prowadzą swoją działalność gospodarczą. Wraz z posiadaniem firmy zyskujesz możliwość odliczania kosztów jej prowadzenia. Czy w takiej sytuacji odpisywanie ceny VPN będzie w ogóle zasadne i sprawi, że żaden urząd się do Ciebie nie przyczepi? Sprawdzam to poniżej.

VPN – ile trzeba zapłacić, aby używać VPN? Korzystanie z VPN typu premium

Średnia cena usług wirtualnych sieci prywatnych oscyluje w granicach kilkudziesięciu groszy dziennie. Jeśli załapiesz się na najlepsze zniżki, to bardzo często przez początkowy okres użytkowania nie zapłacisz nic, ewentualnie kilkanaście groszy na dobę. Subskrypcja VPN będzie jednak wiązała się z koniecznością robienia systematycznych przelewów. Jeśli wybierzesz opcję płatności kartą, to określona suma zejdzie z Twojego konta wraz z początkiem nowego okresu rozliczeniowego. Niektórzy dostawcy VPN uznają także płatności za pośrednictwem innych metod, choć jest to znacznie rzadziej praktykowane. Warto również zwrócić uwagę na to, w jakiej walucie będziemy rozliczać się z usługodawcą. Jeśli w PLN, to nie występuje problem z pobieraniem funduszy z naszego konta bankowego – cena pozostanie stała. Sprawa nieco komplikuje się, jeśli dostawca usług VPN chce rozliczyć się w dolarze lub innym pieniądzu. Wówczas musimy wziąć poprawę na aktualne kursy w kantorze bankowym. Może się okazać, że po przewalutowaniu zapłacimy nieco więcej, niż zakładaliśmy.

Miesięczny koszt dobrej usługi VPN to zwykle kilka dolarów. Co ważne, w przypadku wybrania renomowanego usługodawcy, możemy w ciągu kilkudziesięciu dni zrezygnować z zaproponowanych usług. Wówczas cała kwota jaką ponieśliśmy, wróci w ciągu kilkunastu dni na nasze konto. Czy jednak warto inwestować w VPN, mając na uwadze fakt, że przecież takie VPN kosztuje? Moim zdaniem tak, ponieważ w ten sposób zabezpieczamy się długofalowo i na całej rozciągłości przed różnymi zagrożeniami płynącymi z sieci. W tym kontekście VPN można porównać do parasola ochronnego, albo rozłożystej sieci – nic niepożądanego, co wpadnie w zabezpieczenie, nie przeciśnie się dalej. Chronimy w ten sposób swój adres IP, dane osobowe, historię przeglądania, lokalizację zalogowania i szereg innych informacji. Nie przedostaną się one do podmiotów, które chciałyby Cię podejrzeć. To zaś zapewnia optymalną anonimowość i zwiększony poziom 

Jak kupić VPN najtaniej – kiedy najlepiej to zrobić? Jak wybrać VPN o obniżonej cenie?

Szereg firm oferujących usługi VPN wychodzi z ciekawymi promocjami okresowymi. Są one udostępniane w różnych dniach czy tygodniach podczas trwania roku kalendarzowego. Najbardziej korzystne zniżki ujrzymy w okresie świąt, czyli przede wszystkim podczas Wielkanocy i Bożego Narodzenia. Inną, całkiem dobrą, okazją są jubileusze działalności danego VPN oraz okazje takie jak Black Friday. Wówczas ceny VPNów lecą na łeb na szyję. Atrakcyjne opusty czekają także na nowych użytkowników, którzy po raz pierwszy w życiu zdecydują się na zainwestowanie w usługę. Po podaniu nowego adresu e-mail możemy otrzymać niezły rabat, który znacząco obniży wartość zamówienia. Kodów promocyjnych warto szukać bezpośrednio na zweryfikowanych witrynach właścicieli VPN. Niektóre kuszące oferty, umiejscowione na podejrzanych stronach www, mogą być podpuchą. Reasumując, najlepszych cen abonamentów VPN poszukuj:

 • na początku stycznia, zaraz po Nowym Roku;
 • przed świętami Wielkanocnymi, albo po prostu w czasie ich trwania;
 • na początku okresu wakacyjnego, wówczas pojawiają się duże rabaty;
 • wtedy, gdy zdobędziesz kod promocyjny obniżający wartość zakupu;
 • z okazji okrągłych rocznic lub innych jubileuszów działania danego VPN;
 • w okresie Black Friday – albo szerzej – Black Week, ewentualnie podczas Cyber Monday;
 • w grudniowym okresie świątecznym, znanym również z dużych rabatów zakupowych.

Cena VPN – sprawdzenie. Wyróżniam cennik poszczególnych usług VPN – NordVPN, Surfshark i inne [Lista]

Bezpieczeństwo w Internecie to wartość, która zyskuje na znaczeniu. Duża część życia społeczeństw przenosi się do sfery online. To zaś kusi cyberprzestępców, którzy żerują na niewiedzy i braku ostrożności internautów. Jeśli nie chcesz być podatny na zagrożenia internetowe, to możesz posłużyć się orężem w postaci bariery VPN. Twój dostęp do sieci będzie wówczas lepiej chroniony, a Twoje połączenie z siecią stanie się swojego rodzaju twierdzą. Jeśli zależy Ci na prywatności, ukryciu prawdziwego adresu IP i najlepszego szyfrowania danych – nie masz wyjścia. Pozostaje Ci skorzystać z płatnych opcji abonamentowych. Wśród dostawców VPN można wyróżnić przynajmniej kilkanaście podmiotów, które mają całkiem dobrą opinię. Poniżej wyróżniam 10 wybranych pozycji, opisując ich cennik, metody płatności i możliwości złożenia rezygnacji z dalszego świadczenia usługi. Zapraszam do zapoznania się z zestawieniem zamieszczonym nieco niżej.

NordVPN

NordVPN to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek działających w branży. Lata doświadczeń, setki tysięcy użytkowników i rozbudowane systemy zabezpieczeń wskazują jasno – to wirtualna sieć warta uwagi. Do dyspozycji klientów przekazano trzy możliwości abonamentowe. Każda z nich jest dostępna (znów) w trzech opcjach czasowych. Możesz wybrać pakiet 2-letni, roczny oraz miesięczny. Poszczególne opcje prezentują się następująco:

 1. Wersja Complete, czyli pełna usługa z uniwersalnym menedżerem haseł, skanerem naruszenia ochrony danych oraz dodatkowym 1 terabajtem zaszyfrowanej pamięci w chmurze. Za pakiet Complete zapłacisz ok. 24 złotych miesięcznie, jeśli wybierzesz abonament na dwa lata. Roczne zobowiązanie kosztuje ok. 27 zł za 30 dni. Jeśli chcesz korzystać zaledwie przez miesiąc, to wydasz niespełna 58 złotych.
 2. Wersja Plus posiadająca uniwersalny menedżer haseł oraz skaner dostępny także w opcji Complete – poza tym posiada wszystkie funkcjonalności opcji Standard. Za pakiet Plus zapłacisz ok. 19 złotych miesięcznie, jeśli weźmiesz abonament dwuletni. Roczne zobowiązanie to cena ok. 22 zł naliczana co 30 dni. Jeśli chcesz korzystać zaledwie przez miesiąc, to wydasz nieco ponad 50 złotych.
 3. Wersja Standard, czyli najbardziej podstawowa usługa – zawiera szybki VPN, chroni przed złośliwym oprogramowaniem i ma blokadę niechcianych treści. Za pakiet Plus zapłacisz jedynie ok. 15 złotych miesięcznie, jeśli weźmiesz abonament dwuletni. To około 50 groszy dziennie. Roczne zobowiązanie wynosi ok. 18 zł co 30 dni. Jeśli chcesz korzystać tylko przez jeden okres rozliczeniowy, to niecałe 50 złotych.

W ofercie promocyjnej, przygotowanej specjalnie na święta, najdłuższe pakiety są automatycznie przedłużone o gratisowe 3 miesiące. Dzięki temu możesz oszczędzić nawet 64% na jednorazowym zakupie. Do powyższych wartości cenowych musisz doliczyć podatek VAT, jeśli obowiązuje Cię ze względu na miejsce zamieszkania. Każda opcja, bez względu na czas trwania, zawiera w sobie 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Możesz zatem zgłosić się do NordVPN i poprosić o przelew wydanej kwoty, jeśli usługa nie spełni Twoich oczekiwań.

Zobacz: Recenzja NordVPN: Opinie i test

Sprawdź aktualne promocje na NordVPN 👉

Surfshark VPN

Surfshark VPN oferuje trzy plany abonamentowe przygotowane dla nowych użytkowników. Do dyspozycji internautów chcących posiadać dobry VPN pozostają następujące warianty taryfowe:

 • Subskrypcja na 2 lata. Cena za 30 dni to ok. 9 złotych. 
 • Subskrypcja na 1 rok. Cena za 30 dni to ok. 18 złotych.
 • Subskrypcja na miesiąc. Cena za 30 dni to ok. 57 złotych.

Do powyższych wartości należy oczywiście doliczyć podatek VAT. Po okresie promocyjnym cena aktualizuje się do kwoty wynoszącej ok. 265 złotych rocznie. To jeden z najtańszych VPN na świecie zaliczanych do segmentu premium. Surfshark, tak jak część innych renomowanych dostawców VPN oferuje dobre prędkości, wysoki poziom zabezpieczeń i możliwością korzystania z całodobowej obsługi klienta.

Zobacz: Recenzja Surfshark VPN: Opinie i test

Sprawdź aktualne promocje na Surfshark 👉

Avast VPN

Avast jest usługą, która kojarzy się przede wszystkim z dystrybucją programów antywirusowych. Oprócz tej dziedziny, wydawca zajmuje się również tworzeniem oprogramowania do obsługi sieci VPN. Jest ona dostępna pod nazwą Avast SecureLine VPN. Wypróbowanie usługi jest darmowe. Użytkownik nie musi podawać danych karty kredytowej, co jest dużym plusem. Testowanie bez ponoszenia kosztów może trwać nawet 60 dni. Po tym okresie można albo zrezygnować z usługi, albo zainwestować w wersję płatną. Avast VPN proponuje trzy warianty abonamentowe.

 • Na jeden rok. Miesięczna cena po rabatach wynosi nieco ponad 12 złotych. Po okresie promocyjnym cena wraca do wartości standardowej, czyli ok. 25 złotych.
 • Na dwa lata. Za 30 dni korzystania płacisz nieco ponad 11 złotych. Po tym okresie cena aktualizuje się do wartości wynoszącej ok. 25 złotych.
 • Na trzy lata. To koszt ok. 10 złotych miesięcznie – jest to najbardziej korzystna oferta. Później cena wraca do podobnych wartości, jak w poprzednich wariantach.

Zobacz: Recenzja Avast SecureLine VPN: Opinie i test

Sprawdź aktualne promocje na Avast SecureLine VPN 👉

Hola VPN

Hola VPN to tak naprawdę proxy unblocker, który nie do końca poprawnie jest określany dopiskiem VPN. W rzeczywistości jest to usługa VPN P2P, która polega na dzieleniu się przepustowością łącza. Używając tego programu stajesz się częścią dużego grona użytkowników, które korzysta z udostępnionych przez siebie adresów IP. Podstawowa usługa jest darmowa. Dopiero płatne rozszerzenia umożliwiają zastrzeżenie swojego adresu IP, dzięki czemu nie trafia on do ogólnej bazy, z której każdy może korzystać. Za płatne dodatki zapłacisz od kilku do kilkunastu dolarów miesięcznie. Hola VPN to bardzo szybkie i łatwe w obsłudze narzędzie, jednakże strategia działania programu pozostawia wiele do życzenia. Nie posiada m.in. wyłącznika bezpieczeństwa kill switch. Kontakt z obsługą nie należy do najszybszych. Mogą występować również trudności z nawiązaniem łączności z różnymi usługami multimedialnymi, np. Netflixem.

VPN Norton

Norton Secure VPN to usługa VPN przeznaczona dla użytkowników PC, Mac lub urządzeń przenośnych. Firma znana jest przede wszystkim dzięki swoim programom antywirusowym. Norton VPN działa wykorzystując tunelowane dzielone, wyłącznik awaryjny i szereg innych dodatków zwiększających bezpieczeństwo połączenia. Dzięki temu VPN możesz zapewnić ochronę łączności dla określonej liczby sprzętów. Wydawca VPN przygotował trzy warianty subskrypcyjne, które są właśnie uszeregowane zgodnie z liczbą urządzeń, na których będziesz mógł korzystać z sieci. Warianty prezentują się następująco:

 • Dla 1 urządzenia. Standardowa cena to ok. 200 złotych rocznie. W ofercie promocyjnym można skorzystać z propozycji w cenie ok. 50 złotych za początkowe 12 miesięcy.
 • Dla 5 sprzętów. Standardowa cena to ok. 300 złotych. Po zniżkach usługa dostępna jest w cenie ok. 150 złotych za pierwszy rok.
 • Dla 10 urządzeń. Najbardziej rozbudowana usługa za ok. 400 złotych rocznie. W wersji promocyjnej dostępna po opustach redukujących cenę do ok. 350 złotych za pełne 12 miesięcy.

Cyberghost

CyberGhost VPN to znana usługa VPN, która prowadzi politykę braku logów. Dzięki pojedynczej subskrypcji możesz zabezpieczyć do 7 różnych urządzeń. CyberGhost posiada rozbudowaną gamę aplikacji dostosowanych do różnych środowisk sprzętowych. Wystarczy odwiedzić stronę usługodawcy i pobrać pliki, ewentualnie skorzystać ze sklepu z aplikacjami dostępnymi z poziomu Twojego urządzenia. Wirtualna sieć prywatna posiada rozszerzoną gwarancję zwrotu pieniędzy. Możesz je odzyskać nie w ciągu 30 dni od zakupu, lecz aż 45. Wyjątkiem jest najkrótszy pakiet miesięczny, w ramach którego otrzymasz pełny zwrot tylko jeśli złożysz rezygnację w ciągu 14 dni. Koszt VPN prezentuje się następująco:

 • okres jednego miesiąca. Zapłacisz ok. 12 euro miesięcznie;
 • okres 2 lat. Zapłacisz ok. 60 euro rocznie – chyba, że trafisz na promocję. Przy zastosowanych obniżkach cena wynosi ok 2 euro miesięcznie;
 • okres 6 miesięcy. Kosztuje ok. 42 euro na pół roku.

ExpressVPN

ExpressVPN posiada szybki transfer, możliwość korzystania z ochrony sieci Wi-Fi i zapewnia płynny dostęp do różnych usług internetowych w dowolnej lokalizacji. Za pomocą VPN można zabezpieczyć do 5 oddzielnych urządzeń w jednym momencie. Możesz także zabezpieczyć cały dostęp do Internetu instalując VPN na swoim domowym routerze Jak ten popularny wydawca oprogramowania wycenia swoje usługi? Masz do dyspozycji trzy możliwości:

 • plan miesięczny. Zapłacisz na niego ok. 13 dolarów za 30 dni korzystania. Płatność rozlicza się każdego miesiąca.
 • plan roczny. W standardowej cenie ok. 13 dolarów miesięcznie. Możliwy także do zdobycia w cenie promocyjnej, tj. niecałych 7 dolarów za miesiąc. Po okresie 12 miesięcy cena wraca do tej sprzed promocji.
 • plan półroczny. Za ok. 10 dolarów miesięcznie. Płatność rozlicza się co 6 miesięcy.

Każdy z planów posiada 30-dniową gwarancję zwrotu poniesionych kosztów w razie rezygnacji. To dobra propozycja, jeśli nie wiesz, czy usługa VPN będzie dla Ciebie przydatna.

PureVPN

Pure VPN posiada bazę ponad 6500 serwerów zlokalizowanych na większości kontynentów. Jest to sprawdzona usługa, która pozwala na przekierowywanie portów i włączenie dzielonego tunelowania. Wydawca załącza także 31-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Wszystkie trzy oferowane pakiety bez rabatu kosztują ok. 11 euro miesięcznie. W przypadku zastosowania zniżki, najdłuższy plan 5-letni można uzyskać w cenie ok. 1,5 euro za miesiąc. Czyni to usługę Pure VPN jedną z najtańszych na rynku.

Tunnelbear

TunnelBear to VPN za pomocą którego można całkiem solidnie zabezpieczyć swoje połączenie online. Szyfrowanie wysokiej jakości zamienia słowa i dane w tajny kod, który jest niemożliwy do odczytania ze strony osób trzecich. TunnelBear oferuje trzy plany, z których możesz korzystać:

 • darmowy, czyli ograniczona usługa zapewniająca ochronę jedynie 500 MB ruchu w sieci;
 • nielimitowany, pełna usługa bez żadnych limitów. Dostępna w cenie od niecałych 3,5 dolara miesięcznie.
 • drużynowy, dedykowany dla przedsiębiorstw – od niespełna 6 dolarów za użytkownika na miesiąc.

VPN na firmę – czy można kupić VPN i wrzucić w koszty firmowe? Jaki VPN wybrać dla przedsiębiorstwa?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą zatrudniającym swoich pracowników, albo działasz na samozatrudnieniu, prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą – to w świetle polskich przepisów prawnych możesz wrzucać różnego rodzaju wydatki w koszty firmowe. Taka możliwość wiąże się oczywiście z posiadaniem odpowiedniej formy opodatkowania. Przykładowo, jeśli Twoje rozliczenia bazują na ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych, to nie masz możliwości pomniejszać podatku o koszty uzyskania. W skrócie – tylko w części przypadków będziesz w stanie odliczać od podatku zakupy, które będą związane z prowadzeniem swojej działalności. Jeśli więc planujesz otworzenie firmy, albo już działasz na rynku – zasięgnij porady swojego księgowego, który wytłumaczy Ci, jak wrzucić poszczególne wydatki do kosztów. Czy jednak usługa VPN może zostać zaliczona jako wydatek, który będzie dało się odliczyć? To oczywiście zależy, ale generalnie tak!

Jeśli prowadzisz firmę, w ramach której Internet jest Twoim nieodzownym narzędziem pracy – to zabezpieczanie urządzeń przed cyberprzestępcami może być jak najbardziej potraktowane jako inwestycja, która ma na celu wygenerowanie większych przychodów. Ogólnie rzecz biorąc, kosztem firmowym będzie wszystko to, wobec czego nie ma wątpliwości, iż prowadzi do zwiększenia Twoich zarobków. Jeśli więc usługi VPN będą mogły zwiększać Twoje przychody, to jak najbardziej taki abonament może zostać odprowadzony od podatku. Wiele zależy jednak od indywidualnego przypadku i zasadności zakupu. Generalna zasada jest taka, że każdy wydatek musisz w razie kontroli uargumentować, wskazując na korzyści jakie odnosisz z takiego zakupu. Zakup VPN może także rodzić inne obowiązki podatkowe, co jest związane z tym, że wielu usługodawców prowadzi swoje biznesy poza granicami Polski. 

Bezpłatny VPN – prywatność, serwery, protokoły i szyfrowanie. Korzyści z wyboru płatnego VPN – gwarancja zwrotu pieniędzy i inne

Dzięki VPN korzystanie z Internetu może być bezpieczniejsze. W poprzednich artykułach wspominałem, jakie zagrożenia płyną z użytkowania darmowych wirtualnych sieci prywatnych. Łączność z bezpłatnym serwerem VPN bardzo często nie jest zabezpieczona, przez co narażamy się na utratę istotnych danych. Jest to o tyle groźne, iż mamy poczucie, że „coś nas chroni”. Dlatego jesteśmy skłonni podejmować mniej rozważne decyzje i korzystać z różnych serwisów, które mogą rodzić niebezpieczeństwo wycieku informacji o naszym połączeniu. Darmowe, niezabezpieczone VPN są groźne ze względu na pozorne dawanie poczucia bezpieczeństwa. Z tego też względu lepiej sobie odpuścić korzystanie z takich zamienników.

Znacznie lepiej wybrać opcję abonamentową, choćby ze względu na obecność wielu nowoczesnych technologii chroniących naszą łączność. Innowacyjne VPN są wręcz naszpikowane funkcjonalnościami o klasie wojskowej. Korzystając z wysokojakościowej sieci VPN jesteśmy w stanie korzystać płynnie z torrentów, telewizji online i serwisów streamingowych. I to bez ryzyka odkrycia naszej realnej lokalizacji, którą bardzo sprytnie zamaskujemy dzięki ochronie VPN.

Tanie VPN na rynku – krótkie podsumowanie artykułu

Już za kilkadziesiąt groszy dziennie jesteśmy w stanie zwiększyć poziom bezpieczeństwa nas, jako użytkowników Internetu. To stosunkowo tanio, jeśli weźmiemy pod uwagę korzyści płynące z możliwości zmiany adresu IP, maskowania lokalizacji, anonimozacji ruchu, odblokowania wielu usług online. Jeśli chcemy zdobyć VPN po jak najniższej cenie, to przede wszystkim warto szukać promocji w okresach świątecznych i jubileuszowych. Można upolować wówczas promocje sięgające nawet kilkudziesięciu procent. Warto jednak pamiętać, że najatrakcyjniejsze zniżki proponowane są dla planów długoterminowych, co zaś wiąże się z koniecznością poniesienia większych kosztów całkowitych. Wentylem bezpieczeństwa jest rękojmia zwrotu pieniędzy, jeśli VPN się Ci nie spodoba. 

Zobacz: Najlepszy tani VPN. Przegląd tanich usług VPN. Jakie oferty VPN są warte uwagi?