Najlepsza sieć VPN dla USA w 2024. Jaki jest najlepszy serwer VPN właściwy dla Stanów Zjednoczonych? Jak uzyskać amerykańskie IP w 2024 r? Darmowy USA VPN i serwery VPN w USA – najszybsza usługa VPN.

Amerykańskie zasoby internetowe należą do największych na świecie. To właśnie w USA funkcjonuje olbrzymia liczba firm zajmujących się dystrybuowaniem treści rozrywkowych. Duża część serwisów multimedialnych, stron internetowych i portali online jest dostępna wyłącznie dla osób, które znajdują się na kontynencie północnoamerykańskim. W jaki sposób uzyskać akces do tych danych, aby swobodnie serfować po globalnej sieci www? Rozwiązaniem tego problemu może być USA VPN, czyli usługa wirtualnych sieci prywatnych, która pozwoli połączyć się z serwerami zlokalizowanymi w Stanach.

Jak znaleźć najszybsze serwery VPN w USA? Jaka sieć VPN dla USA jest najbardziej polecana? W jaki sposób uzyskać amerykańskie IP? Przedstawiam przegląd informacji dotyczących VPN dla USA w 2022 r. Dobra wiadomość jest taka, że bez problemu uzyskasz do nich dostęp – bez względu na to, gdzie się aktualnie znajdujesz. Więcej informacji poniżej!

Sieć VPN dla USA – czy warto wypróbować serwery zlokalizowane w Stanach?

Stany Zjednoczone to lokalizacja, która skupia wielu potentatów technologicznych, motoryzacyjnych i informatycznych. Można nawet wskazać, że w USA wszystko jest „większe”. Dotyczy to również treści internetowych, jakie są dystrybuowane przez podmioty funkcjonujące w tym kraju. Wolność związana z przekazywaniem contentu internetowego jest jednak bardzo często pozorna. Wiele amerykańskich danych jest dostępnych wyłącznie dla osób, które fizycznie znajdują się w USA. Takie restrykcje można powiązać m.in. z dużym przywiązaniem do ochrony danych, pozycją światowego hegemona i chęcią ograniczenia dostępu do zasobów sieciowych osobom, które mogłyby wykorzystać je do celów szpiegowskich. Rykoszetem obrywa się także zwykłym użytkownikom Internetu, dla których istotne jest nieskrępowane przeglądanie treści online, w tym programów rozrywkowych i contentu multimedialnego. 

Jeśli więc chcemy wejść na amerykańskiego Netflixa, albo przejrzeć co aktualnie pisze się na forach lub grupach tematycznych działających w USA – istnieje duże prawdopodobieństwo, że takich rzeczy nie będziesz mógł zrobić. Istnieje jednak dosyć prosty i szybki sposób na to, aby zdobyć adresy IP dla USA, czego dokonuje się poprzez połączenie się z siecią VPN. Takie działanie sprawi, że Twoje urządzenie zostanie rozpoznane zupełnie tak, jakby znajdowało się ono na terytorium Stanów. Zablokowane biblioteki i ograniczony dostęp do portali online nie będzie już żadnym problemem. Zmieniony adres IP posłuży niczym przepustka, którą Twój komputer (albo np. smartfon) „przedstawi” podczas logowania się na daną stronę internetową. Tym samym zyskasz możliwość oglądania amerykańskiego HBO, Netflixa, kanałów telewizyjnych Fox oraz eksplorowania wielu różnych zasobów online.

Czy połączenie VPN z serwerem w USA jest legalne? Usługa VPN i aktywność online w USA

USA to kraj, który zbudował swoją potęgę na wielu różnych tezach i wartościach. Jedną z nich była prywatność, która przysługiwała każdemu obywatelowi. Wraz z postępem technologicznym sytuacja w USA nieco się zmieniła. Jak pokazują statystyki, ponad 60% Amerykanów nie czuje się do końca bezpiecznie, jeśli chodzi o eksplorowanie zasobów internetowych. Największe obawy wzbudza fakt powszechnej inwigilacji i możliwości wykorzystania różnego rodzaju informacji przez uprawnione służby. Zwiększona kontrola w USA podyktowana jest oficjalnie względami ochrony przed terroryzmem i szpiegostwem. Mimo, iż w opinii wielu osób amerykański adres IP kojarzy się z całkowitą swawolą i wolnością – to w rzeczywistości prywatność i bezpieczeństwo takiej usługi stoi pod dużym znakiem zapytania. Czarę goryczy przelewa fakt, iż USA należy do tzw. sojuszu Pięciu Oczu. W wielkim skrócie – wywiad państwowy może zbierać dane i przekazywać je stronom trzecim pod pretekstem walki ze szpiegostwem. Dotyczy to także nasłuchu elektronicznego.

Podczas korzystania z VPN dla USA należy zachować zatem dosyć dużą ostrożność. Serwery VPN, które zostały zlokalizowanie fizycznie w amerykańskich miastach, mogą niekiedy zbierać dane o Twojej aktywności. Warto podkreślić, że dostęp do treści nielegalnych jest zgodnie z amerykańskim prawem sankcjonowany. Oznacza to, że nie można korzystać z VPN w taki sposób, który łamałby obowiązujące normy prawne. Dostęp do niektórych usług internetowych może być także zablokowany, co jest kolejną trudnością związaną z łączeniem się za pośrednictwem VPN USA. Może się więc zdarzyć, że dany administrator strony internetowej nie będzie sobie życzyć, aby z jego zasobami łączyły się osoby korzystające z wirtualnej sieci prywatnej. Są to jednak wyjątki. W wielu sytuacjach VPN może pomóc w uzyskaniu dostępu do treści, które zostały zablokowane dla obywateli innych krajów świata.

Amerykański adres IP – jak zadbać o anonimowość? Chroń swoją prywatność używając funkcji sprawdzonych serwerów VPN

Odpowiedzią na rosnące potrzeby Amerykanów jest powstanie nowoczesnych sieci VPN, które cechują się bardzo skutecznym szyfrowaniem danych. Oznacza to tyle, że użytkownik łączący się przez VPN staje się bardziej anonimowy. W skrajnych przypadkach – niestety – odpowiednie służby federalne będą mogły uzyskać dostęp do informacji o internaucie. Dzieje się tak jednak bardzo rzadko. Jeśli ktoś stwierdziłby, że łączenie się z ukrytym IP w USA nie ma zatem najmniejszego sensu, to dobrym kontrargumentem jest to, że tym samym ukrywamy swoją aktywność przed dostawcą usług internetowych. Dzieje się tak zarówno podczas fizycznej obecności w USA, jak i korzystania z amerykańskich kanałów VPN przebywając np. w Polsce. Korzyści odnoszą zatem w zasadzie wszyscy.

Dla użytkowników przebywających w USA to znakomity sposób na to, aby zwiększyć prędkości połączenia i uzyskać więcej funkcji bezpieczeństwa. Możliwe jest także wydajniejsze przesyłanie strumieniowe, w tym korzystanie z amerykańskich serwisów streamingowych. To także sposób na zachowanie w Internecie nieco większej anonimowości. Przebywając w Dallas możesz np. nawiązać łączność z serwerem znajdującym się w Chicago. W tak dużym kraju może mieć to dosyć spore znaczenie, jeśli chodzi o szybszy dostęp do niektórych usług internetowych. Z kolei użytkownicy zagraniczni, którzy chcą się połączyć z amerykańskim VPN, zyskują m.in.:

  • nowy adres IP, który maskuje posiadany dotychczasowo;
  • możliwość oglądania amerykańskich kanałów telewizyjnych online;
  • szansę, by zaszyfrować swoje połączenie na różnych urządzeniach, w tym także smartfonach z iOS oraz Android;
  • ochronę przed wzrokiem dostawców usług internetowych oraz cyberprzestępców, którzy mogliby śledzić aktywność użytkownika;
  • dostęp do nieograniczonej biblioteki witryn online, które są dostępne tylko dla przebywających w USA.

Najlepsza sieć VPN. Jak wybrać najlepszy VPN? Przegląd wybranych propozycji: ExpressVPN, Cyberghost, NordVPN oraz Surfshark VPN

Nie każda usługa VPN pozwala streamować czy swobodnie przeglądać sieć. Wiele bowiem zależy od tego, jaką przepustowością cechują się dane serwery udostępniane w ramach wirtualnej sieci prywatnej. Te, które są darmowe, zazwyczaj nie spełniają swoich podstawowych funkcji i wskazując kolokwialnie – będą zamulać. Bezpłatne usługi VPN, w tym także pokrewne funkcje proxy, nie są do końca zadowalające dla użytkownika. Dlaczego tak jest? Chociażby ze względu na to, że firmy udostępniające darmowe VPN nie są w stanie utrzymać serwerów cechujących się wysokimi walorami bezpieczeństwa. Najrozsądniejszym wyborem jest zatem subskrypcja jednej z wiodących sieci VPN. Wiele z nich posiada serwery zlokalizowane w Stanach, dzięki czemu bez problemu uzyskamy anonimizacje swoich danych w oparciu o nowy adres IP. Jakie usługi oferują połączenie się z amerykańskim serwerem VPN? Wyróżniam cztery z nich, choć pełna lista jest zdecydowanie dłuższa.

NordVPN – USA

Klient VPN, który jest przystosowany do łączenia się z amerykańskimi lokalizacjami. Posiada szereg usprawnień i dodatków, m.in. Double VPN oraz Onion Over VPN (są to tzw. serwery specjalne). Usługi objęte są oczywiście 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy, co jest standardem w sieciach VPN premium. NordVPN działa na różnych środowiskach systemowych (w tym macOS) i pozwala chronić połączenie Wi-Fi, dzięki czemu eksplorowanie sieci publicznych może odbywać się całkowicie bez ryzyka.

Zobacz: Recenzja NordVPN: Opinie i test

Sprawdź aktualne promocje na NordVPN 👉

Surfshark VPN – USA

Rozległa usługa VPN, która posiada serwery zlokalizowane na całej szerokości Stanów. Obejmuje swoim zasięgiem ponad 20 miast, udostępniając tym samym 600 serwerów z USA. To klient VPN polecany przez wielu ekspertów – jest szybki, obsługuje wiele typów urządzeń i nie spowalnia prędkości połączenia. Dzięki Surfshark VPN można ukryć swój rzeczywisty adres IP i korzystać z VPN na wielu urządzeniach w ramach tylko jednego konta.

Zobacz: Recenzja Surfshark VPN: Opinie i test

Sprawdź aktualne promocje na Surfshark 👉

ExpressVPN – USA

Pozwala wchodzić na różne portale amerykańskie i korzystać z nich zupełnie tak, jakbyś przebywał w Stanach. Mowa nie tylko o Netflixie, ale także stronach Amazon czy Hulu. ExpressVPN dba o prywatność użytkowników i nie prowadzi rejestru aktywności. Cechuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa i posiada rozszerzenie, które automatycznie wybiera optymalny serwer dla USA. W razie niezadowolenia użytkownik może wnioskować o zwrot poniesionych kosztów za subskrypcję.

Cyberghost – USA

To renomowana usługa VPN, która pozwala na zachowanie 100% anonimowości podczas surfowania w necie. Dostawca gwarantuje prowadzenie ścisłej polityki braku logów. Stosuje także szyfrowanie klasy wojskowej, a także nielimitowany dostęp do różnorodnych protokołów VPN. Cyberghost działa zarówno w USA, jak i poza granicami tego kraju. Posiada szeroką bazę serwerów umiejscowionych w największych miastach Stanów. Firma zlokalizowana jest w Rumunii i podlega prawu, które jest stosunkowo przyjazne prywatności użytkowników w Internecie.

USA VPN – lokalizacja, darmowe sieci VPN, szyfrowanie, jak VPN chroni? Często zadawane pytania

Jak nawiązać połączenie z VPN USA?

Wybierz odpowiedniego usługodawcę, wykup abonament, pobierz klienta i uruchom program. Wpisz dane użytkownika i wybierz szybkie połączenie. Ewentualnie połącz się z dowolnym serwerem wybierając w katalogu „USA”, bądź wpisując tę frazę w pole wyszukiwania.

Po co przydaje się VPN amerykański?

Dzięki VPN dla USA możesz strumieniować, przeglądać i odszukiwać dane, które z różnych względów zostały zablokowane dla użytkowników z innych krajów. Tym samym zyskujesz dostęp do szerokiej biblioteki informacji, dzięki czemu możesz oglądać amerykańskie kanały telewizyjne i eksplorować strony internetowe.

Czy darmowa sieć VPN pozwoli łączyć się z serwerami w Stanach?

To zależy. Nie rekomendujemy korzystania z bezpłatnych usług wirtualnych sieci prywatnych – ze względu na krytycznie niski poziom zabezpieczeń i ryzyko wycieku danych. Znacznie lepiej skorzystać z ekonomicznego wariantu subskrypcji jednej z wiodącej sieci VPN.