Najlepszy VPN do Netflixa – jaki wybrać? Przegląd 5 najlepszych VPN Netflix w 2024 roku. Wybieram sieć VPN dla Netflix, która znosi blokady. Który najlepszy VPN dla Netflix dla Polski?

Netflix to potężna wirtualna biblioteka, w której można znaleźć zdumiewającą wręcz liczbę materiałów multimedialnych. Serwis w stosunkowo krótkim czasie stał się nowoczesną alternatywą dla telewizji, w której to sam użytkownik decyduje, jaki konkretnie film lub serial wyświetli na swoim urządzeniu. Netflix jest jednym z najpopularniejszych serwisów multimedialnych na świecie. Warto jednak zaznaczyć, że ogrom treści nie jest jednak dostępny dla każdego użytkownika od ręki. Oprócz abonamentu, firma prowadzi także segregowanie treści ze względu na podział geograficzny. Oznacza to, że część materiałów wideo będzie po prostu niedostępna w wyłączonym z dystrybucji państwie. Możemy nieco się zdziwić, że nie będziemy w stanie wyświetlić filmu, który jest oglądany przez naszych znajomych znajdujących się w innym obszarze świata.

Bariery lokalizacyjne sprawiają, że swobodne eksplorowanie Internetu nie jest do końca możliwe. Na szczęście jest na to rozwiązanie – i to dosyć skuteczne, ponieważ znosi ono wszelkie limity dotyczące blokowania treści ze względu na miejsce przebywania. Mowa o usłudze VPN dla Netflixa. W poniższym materiale wskazuję, jaki powinien być najlepszy VPN do Netflixa. Tłumaczę, dlaczego połączenie VPN jest przydatne do streamowania Netflixa w różnych okolicznościach. Wskazuję 5 najlepszych VPN, które posiadają opcję łączenia się z zagranicznymi serwerami, a co za tym idzie, mogą być przydatne w kontekście oglądania filmów wideo na tej platformie. Zapraszam serdecznie do zapoznania się z treścią.

Sieć VPN do Netflixa – co daje, jakie są korzyści w zainstalowaniu i dlaczego potrzebujesz VPN?

Netflix to jedna z ulubionych platform streamingowych, z której korzystają użytkownicy wielu krajów świata. Mnogość treści wideo i łatwy dostęp do poszczególnych materiałów sprawia, że jest to znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu przed ekranem. Dzięki Netflixowi obejrzysz swoje ulubione seriale, wyświetlisz film czy przyswoisz całkiem sporo wiedzy, oglądając wciągające dokumenty. Dostęp do platformy streamingowej Netflix nie jest jednak taki sam dla każdego. Serwis reglamentuje dostęp do treści ze względu na to, że jest on związany wieloma umowami licencyjnymi. Producenci filmów mogą się np. nie godzić na to, aby ich praca została wyświetlana użytkownikom krajów trzecich. Dzieje się tak z różnych powodów: obawa o łamanie praw autorskich, poruszenie tematów politycznie kontrowersyjne czy obecnie obowiązujące sankcje. Powodów limitowania treści może być całkiem sporo. Oznacza to, że użytkownicy amerykańskiego Netflixa mogą mieć problemy z obejrzeniem filmów wydawanych dla mieszkańców np. Europy. Z kolei osoba łącząca się z Netflixem z terenu np. Białorusi, z dużą dozą prawdopodobieństwa nie uzyska dostępu do Netflix w amerykańskiej wersji.

Interesuje Cię z pewnością to, jak cała sprawa wygląda z perspektywy polskiego użytkownika. Na początku warto zaznaczyć, że Netflix w Polsce działa już od kilku dobrych lat. Biblioteka filmów z każdym miesiącem się powiększa. Do katalogu wchodzą coraz to nowsze pozycje w jakości HD. Rośnie też liczba użytkowników subskrybujących Netflixa. Mimo systematycznego rozwoju platformy w Polsce, to i tak w porównaniu do amerykańskiego Netflixa mamy dużo do nadrobienia. Rodzima biblioteka materiałów jest po prostu dużo węższa, przez co tak naprawdę nie jesteś w stanie dotrzeć do najbardziej kuszących materiałów. A te mogą być wcześniej pokazywane użytkownikom w USA, niż mieszkańcom innych krajów. Jeśli więc chcesz polować na nowości serialowe, to Netflix z VPN będzie zdecydowanie czymś pożądanym. VPN pozwoli Ci odblokować Netflixa z dowolnego miejsca na świecie i przenieść się – w sensie wirtualnym – do innej lokalizacji.

VPN dla Netflix – czy jest legalny w 2024?

W ostatnich miesiącach przedsiębiorstwo zarządzające platformą Netflix podjęło wiele działań, które miały na celu ukrócenie zjawiska korzystania z VPN do omijania nałożonych blokad. W wyniku takich decyzji ograniczono bardzo dużą liczbę renomowanych VPN, które nagle przestały z Netflixem działać. Polityka Netflixa została wymierzona w osoby, które chciały otrzymać dostęp do treści z limitami regionalnymi. Odnotowano przypadki, w których podmiot blokował użytkownikom ich właściwe konta Netflix, nawet jeśli nie łączyli się z VPN, albo zrobili to zaledwie kilkukrotnie. Działo się tak jednak tylko w najgorszym przypadku. Najczęściej zaś zauważano, że po prostu aplikacja Netflix nie włącza się, gdy jest połączona z siecią VPN. Po serii aktualizacji i poprawek ze strony dostawców VPN znów odblokowano serwis Netflix dla dużej części programów sieci prywatnej. Wiele jednak wskazuje na to, że streaming Netflixa przez VPN będzie w przyszłości sukcesywnie ograniczany. Nie oznacza to jednak, że wirtualne sieci prywatne spoczną na laurach i nie będą próbowały przełamać tych ograniczeń!

Odpowiadając jednak na kluczowe pytanie w nagłówku: tak, Netflix VPN jest jak najbardziej legalny. Niestety, amerykański potentat próbuje zrobić wszystko, aby ograniczyć problem z użyciem VPN do celów omijania barier lokalizacyjnych. Nie oznacza to, że VPN do Netflixa w 2024 roku jest w jakiś sposób zabroniony i sankcjonowany karą grzywny. Największe ryzyko wiąże się z tym, że Netflix może uznać, użytkownik złamał zasady regulaminowe, które ograniczają możliwość korzystania z zewnętrznego oprogramowania i ingerowania w to, co się ogląda na platformie. Można zatem wskazać, że używanie słabej jakości serwera VPN z pewnością zakończy się tymczasową lub permanentną blokadą konta. To argument za tym, aby nie korzystać z darmowych alternatyw VPN, gdyż oferują one marne zabezpieczenia i w zasadzie nie ukrywają tożsamości użytkownika. Więcej o tajnikach działania VPN lub serwera proxy napisałem w osobnych artykułach dostępnych na tej stronie. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ich treścią.

Oglądanie Netflixa za pomocą VPN. Jakie cechy powinien mieć najlepszy VPN do Netflixa?

Sieć VPN oferuje użytkownikom nie tylko zwiększenie prywatności i bezpieczeństwa podczas codziennego przeglądania Internetu, ale może także przyczynić się do zakamuflowania ruchu. To szczególnie pomocna opcja w kontekście omawianego tematu. Dzięki VPN jesteś w stanie ominąć blokady terytorialne, jakie Netflix nakłada na internautów. Zyskujesz tym samym nieograniczony dostęp do dowolnych bibliotek Netflixa, w zależności oczywiście od tego, jaki kraj ustawisz w polu serwera VPN. Wybierając VPN należy zwrócić uwagę na parametry użytkowe takiej usługi. Z pewnością chcesz, aby przeglądanie treści multimedialnych było płynne i przebiegało bez najmniejszych ścinek. Ja, wybierając dobrą sieć VPN, mogłem oglądać treści Netflix bez irytującego zacinania obrazu. Oczywiście, nie każda usługa VPN w 2024 sprosta tym wymaganiom. Szczególnie darmowe sieci VPN nie są w takiej sytuacji zbyt pewnym wyborem. Bezpłatny VPN zwykle posiada ubogą bazę serwerów, zasypuje użytkownika treściami marketingowymi i dysponuje niezadowalającą przepustowością. Zwróć zatem uwagę na to, co dane VPN umożliwia. Poniżej wyróżniam 7 cech dobrej usługi VPN, które powinny przykuć Twoją uwagę.

  1. Niezawodność użytkowa. Program powinien mieć możliwość omijania blokad VPN, które są bardzo często nakładane przez Netflixa. Zwróć uwagę na to, czy dana usługa VPN posiada adnotację, która będzie gwarantowała bezproblemowe łączenie się z platformą streamingową. W innym wypadku Twoje pieniądze mogą pójść w błoto. Opcjonalnie, jeśli VPN nie będzie działać, możesz skorzystać z klauzuli zwrotu poniesionych kosztów. Większość renomowanych VPN oferuje gwarancję obejmującą kilkadziesiąt dni.
  2. Najlepszy stosunek jakości do ceny. Zwróć uwagę na to, aby wybrana usługa była dosyć ekonomiczną opcją. W domyśle bowiem będziesz chciał jej używać do oglądania Netflixa, a niekoniecznie do innych rzeczy. Usługi VPN to rozbudowane programy, które przydają się do ściągania torrentów, robienia zakupów online czy chronienia niejawnych informacji firmowych. Jeśli chcesz ograniczyć się jedynie do tego, aby móc oglądać Netflix – wybierz pakiet oszczędny.
  3. Znakomita przepustowość. VPN dla Netflix do streamingu ma nie tylko zmieniać adres IP, a co za tym idzie, lokalizację użytkownika, ale także pozwalać na niczym niezakłócone oglądanie materiałów wideo. Sprawdź dokładnie, jakie prędkości oferują poszczególne sieci VPN Netflix. Jeśli chcesz oglądać filmy w jakości HD, to będziesz musiał wybrać usługę, która odpowiada tym potrzebom. 
  4. Multiplatformowość, czyli możliwość oglądania na wielu sprzętach. Jeśli zaliczasz się do grona osób, które oglądają Netflixa na różnych urządzeniach: smartfonie, telewizorze czy komputerze – to ważne, aby usługa VPN z Netflixem obsługiwała wszystkie najpopularniejsze środowiska systemowe. Dostawcy wirtualnych sieci prywatnych zazwyczaj umieszczają informację na oficjalnych portalach, która obejmuje listę obsługiwanych platform. Zwróć uwagę na to, czy zestawienie zawiera także systemy, z których korzystasz.
  5. Reakcja ze strony obsługi technicznej sieci. VPN często się zawiesza albo przestaje działać? Taką sytuację trzeba jak najszybciej zgłosić do usługodawcy. W końcu nie po to płaci się abonament, aby zakupiona usługa nie spełniała swojej podstawowej funkcji. Jeśli chcemy uniknąć sytuacji, w której pozostaniemy bez pomocy – np. w momencie, kiedy nasze VPN rozłączy się z Netflixem i nie będzie chciało nawiązać ponownego połączenia, to warto wybrać sprawdzonego usługodawcę z całodobowym wsparciem technicznym. Większość sieci VPN (płatnych) posiada taką opcję, ale tylko nieliczne mogą zagwarantować wsparcie 24/7.
  6. Liczba serwerów. Duża liczba punktów, dzięki którym możemy uzyskać dostęp do sieci jest bardzo ważna. Może się bowiem zdarzyć, że serwer z którego będziemy chcieli skorzystać będzie zatłoczony, przez co jakość połączenia diametralnie się zmieni na gorsze. Jeśli więc chcesz mieć większą swobodę w nawiązywaniu jakościowego połączenia – skorzystaj z VPN dysponujących wieloma serwerami. Dzięki temu będziesz mógł korzystać z Netflixa z każdego miejsca na świecie. Używasz VPN także do innych celów? Tutaj też przyda Ci się bogaty wybór serwerów.
  7. Zdolność do ingorowania zabezpieczeń przed wykrywaniem VPN. Netflix już dawno rozpoczął walkę z programami typu VPN. Najbardziej znienawidzonym komunikatem, jaki może się wyświetlić korzystającemu z sieci Netflix VPN jest informacja o blokadzie połączenia ze względu na wykryte proxy. Algorytmy wykrywania VPN są, z roku na rok, coraz bardziej zaawansowane. Ważne zatem, aby wybrać Netflix VPN (czyli wirtualną sieć prywatną), która gwarantuje dostęp do Netflixa z USA, Kanady, Australii czy Wielkiej Brytanii.

Przegląd 5 najlepszych VPN dla Netflix. Najlepsze sieci VPN do Netflixa w 2024 roku

Biorąc pod uwagę cechy, które wymieniłem powyżej, można wytypować sieci, które mniej więcej wpisują się w zakres tych funkcjonalności. Warto jednak wziąć pod uwagę jeden fakt. Netflix co jakiś czas wypuszcza aktualizacje swoich zabezpieczeń wykrywających VPN. Może się kiedyś zdarzyć, że przez pewien czas nie będziemy w stanie korzystać z VPN Netflix Polska, USA czy usługi przypisanej do innego kraju. Aby ograniczyć takie ryzyko, warto postawić na kilka sprawdzonych sieci VPN. Niemniej jednak, m.in. NordVPN miewał poważne trudności z dostępem do Netflix USA. Należy zatem do wyboru poszczególnych opcji podchodzić nad wyraz ostrożnie. Istotne będzie także odwiedzenie serwisów internetowych poszczególnych dostawców. Być może odnajdziesz tam najnowsze logi, które wskażą na to, że sieć boryka się z tymczasowymi problemami z dostępem niektórych użytkowników do Netflixa. To, że dzisiaj dana sieć znakomicie odpala Netflix, łączy się z programami Apple TV czy włącza BBC iPlayer – to nie znaczy, że jutro sytuacja będzie wyglądać identycznie. Poniżej wyróżniam 5 renomowanych sieci VPN premium, które wskazują na swoich stronach internetowych, iż posiadają możliwość łączenia się z Netflixem (stan na 2024 rok).

NordVPN – VPN z Netflixem

Marka NordVPN przeżywała swoje perypetie związane z brakiem możliwości wyświetlania materiałów Netflix za pośrednictwem łączności VPN. Od końca 2022 większość funkcjonalności pozostaje jednak w pełni dostępnych. Świadczą o tym m.in. komentarze zagranicznych ekspertów. Pojawiło się także sporo artykułów na ten temat, które wskazują jasno – NordVPN może być wykorzystany do streamowania Netflixa. Po więcej informacji warto sięgnąć bezpośrednio na stronę usługodawcy. Wyczytamy tam, że ewentualne problemy z łącznością mogą być wywołane problemami ze stron usług trzecich: jeśli serwery serwisu Netflix są przeciążone, to niewiele możesz sam zrobić. Informacja ta wskazuje jasno na fakt, że NordVPN może być wykorzystany do oglądania materiałów zamieszczonych na tej platformie. NordVPN nie jest jednak w stanie nawiązać połączenia ze wszystkimi lokalizacjami Netflix, ale przynajmniej odblokowuje te najbardziej pożądane – Netflixa w USA i 10 innych krajach. NordVPN może także bezpiecznie szyfrować dane użytkownika, znosi limity przepustowości i wykorzystuje technologię SmartPlay ułatwiającą oglądanie filmów na różnych platformach.

Zobacz: Recenzja NordVPN: Opinie i test

Sprawdź aktualne promocje na NordVPN 👉

Surfshark VPN – Netflix VPN

Surfshark VPN na swojej stronie internetowej nie wskazuje wprost, że jego usługi odblokowują Netflixa. To częsty zabieg dostawców VPN, którzy chcą uniknąć sytuacji, w której duża część użytkowników chciałaby ubiegać się o zwrot pieniędzy za niewykorzystaną usługę. Jeśli jednak wnikniemy głębiej, to bardzo szybko można znaleźć informację ze strony supportu Surfshark VPN. Okazuje się więc, że Surfshark bez problemu odblokuje Netflixa z wielu nałożonych blokad regionalnych. Co ciekawe, Surfshark wskazuje wręcz wprost, że obiecuje użytkownikom taką możliwość – to dosyć odważne stwierdzenie, ale dla użytkownika jak najbardziej korzystne. Usługa VPN może działać na bardzo dużej liczbie platform. Surfshark zostanie bez problemu skonfigurowany na routerze, Android Smart TV, Apple TV, Amazon FireStick a nawet na inteligentnym DNS. Jak możesz wyczytać na portalu Surfshark, dobra sieć VPN jest w stanie nawet naprawić błąd przesyłania strumieniowego. Jeśli więc borykasz się z takimi trudnościami w kontekście Netflixa, to warto postawić na sprawdzoną i super-szybką usługę VPN.

Zobacz: Recenzja Surfshark VPN: Opinie i test

Sprawdź aktualne promocje na Surfshark 👉

ExpressVPN – czy warto wybrać Netflix VPN?

ExpressVPN to jedna z najbardziej znanych sieci VPN na świecie. Ma potężną bazę serwerów, a także posiada zadowalającą prędkość użytkową. Zgodnie z najświeższymi informacjami uzyskanymi od ExpressVPN, usługa ta pozwala na odblokowanie Netflixa dla kilkudziesięciu różnych lokalizacji. Co ważne, VPN cechuje się bardzo dobrą opieką serwisową – w razie problemów otrzymasz odpowiedź tak szybko, jak jest to możliwe. ExpressVPN nie zbiera logów i skutecznie ukrywa IP użytkownika. Mimo tego, że o ExpressVPN zwykło się mówić w samych superlatywach, to niektóre informacje pozostawione w sieci budzą pewne wątpliwości, co do bezawaryjności tej usługi. Część użytkowników wskazuje, że nie da się połączyć z Netflixem za pośrednictwem ExpressVPN. W takim przypadku rozwiązaniem problemu może być zmienienie serwera z zaznaczonego – na inny. Netflix może bowiem blokować dostęp poszczególnym, wybranym adresom. Jeśli jeden z nich zostanie zablokowany, to pozostaje nam skorzystać z innego. To powinno rozwiązać kłopot z brakiem możliwości oglądania materiałów na tej platformie streamingowej. Co ważne, ExpressVPN posiada 30-dniową gwarancję zwrotu poniesionych kosztów. Jeśli z jakiś przyczyn nie spodoba Ci się zakres możliwości – możesz bez problemu ubiegać się o zwrot funduszy na konto.

CyberGhost – VPN Netflix

CyberGhost to kolejna sieć VPN, która umożliwia łączenie się z amerykańską wersją Netflixa. Usługa dysponuje ponad 8000 serwerów na całym świecie. Duża ich część znajduje się na terytorium USA, dzięki czemu nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem odpowiedniego do oglądania Netflixa. Co istotne, CyberGhost posiada także specjalnie usprawnione serwery, które cechują się kilkudziesięcioprocentowym wzrostem prędkości, specjalnie dla potrzeb streamingu. To dobra wiadomość dla osób, które lubią oglądać różne materiały wideo, w tym nie tylko te na najpopularniejszej platformie z filmami. Szacuje się, że CyberGhost jest w stanie połączyć się z przeszło 30 różnymi serwisami streamingowymi, w tym oczywiście z Netflixem. Obecnie działa jako VPN dla Netflix w Stanach, Japonii, Brazylii, Szwecji czy Wielkiej Brytanii. CyberGhost obsługuje wiele platform i urządzeń, wobec czego nie powinieneś mieć żadnych problemów z intuicyjnym procesem instalacji i uruchamiania VPN.

AtlasVPN – Netflix przez VPN

Atlas VPN to dosyć znana marka na rynku usług wirtualnych sieci prywatnych. Wciąż jednak ustępuje największym graczom i jest wymieniana raczej w dalszej kolejności. Jest jednak jedną z niewielu opcji na odblokowanie największych bibliotek Netflixa na świecie. Okazuje się, że Altas VPN jest w stanie przełamać blokady Netflixa i pozwala uzyskać dostęp do katalogów filmów właściwych dla: Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii. Choć nie jest to imponujące zestawienie, ponieważ obejmuje jedynie 7 lokalizacji, to w niedalekiej przyszłości zakres katalogów ma zostać zwiększony. Atlas VPN, jak większość sieci VPN, dosyć często boryka się z trudnościami z dostępem do Netflixa. Dosyć częstym komunikatem, który można spotkać na stronie wsparcia Atlas VPN, jest informacja o problemach z łącznością z niektórymi regionami. Mimo to, Altas VPN jest zdecydowanie warty wypróbowania.

Sieć VPN dla Netflix – jak podłączyć ExpressVPN, NordVPN czy Surfshark VPN?

Jak skonfigurować VPN, aby móc oglądać Netflix? To bardzo proste. Wystarczy wykupić odpowiedni abonament na stronie usługodawcy VPN. Następnie uruchamiamy program (po wcześniejszym ściągnięciu go ze strony dostawcy VPN) i przechodzimy do Netflixa. Możemy wejść bezpośrednio przez przeglądarkę – jeśli np. korzystamy z komputera lub laptopa. Najczęściej będziemy jednak łączyć się z Netflixem poprzez aplikację. W takiej sytuacji trzeba najpierw uruchomić VPN, a następnie przejść do Netflixa. Instrukcje dotyczące instalowania, konfigurowania, włączania klienta VPN przekazałem w treści oddzielnych materiałów dostępnych na tej stronie.

Netflix z VPN – aplikacja do streamowania Netflixa. Podsumowanie artykułu o VPN w 2024

Usługa VPN nie może być wykorzystywana do łamania prawa. Mówią o tym wprost usługodawcy, którzy zniechęcają do tego typu czynności. Zdarzają się jednak sytuacje, w których z różnych powodów zechcesz ominąć obowiązującą cenzurę, np. w krajach totalitarnych. Jedynym rozwiązaniem, które może dać nieco wolności w sieci, jest usługa VPN. To dlatego ta funkcja jest chętnie wspierana przez podmioty, którym dobro demokracji i wolności obywatelskich leży głęboko w sercu. Wybierając ominięcie blokady nałożonej przez Netflix robisz to na własną odpowiedzialność – licząc się w pełni z konsekwencjami, w tym z możliwością zamknięcia opłaconego konta na platformie.

Netflix daje wprost do zrozumienia, że będzie walczyć z usługami VPN, które bardzo często naruszają postanowienia licencyjne. Przykładowo, firma Netflix zawiera kontrakt z producentem filmowym, który nie chce, aby wideo było emitowane poza Stanami Zjednoczonymi. Zrobi się wszystko co w jej mocy, aby zredukować sposoby łączenia się z serwerami Netflixa przy użyciu VPN. Czy przyszłość wirtualnych sieci prywatnych w kontekście Neflixa jest niepewna? Nie powiedziałbym. Druga strona również podejmuje działania w celu usprawnienia jakości usług i zdolności do pomijania zabezpieczeń. Dowodem na to jest fakt, że po jakimś czasie (po blokadzie) większość usług VPN jest w stanie ponownie łączyć się z Netflixem.