PureVPN recenzja 2024. Czy PureVPN działa szybko? Test prędkości i ocena możliwości usługi VPN ze świetnymi promocjami.

Żyjemy w czasach, w których korzystanie z sieci VPN jest niezwykle wygodne. Ogromna konkurencja, możliwość przetestowania wielu usług – w dużej mierze bezpłatnie – pozwala na wybranie rzeczywiście najlepszej opcji. Jedną z dosyć popularnych sieci VPN, choć nie przebijającą się na internetowe „podium” rozpoznawalności, jest PureVPN.

Główny produkt tej wirtualnej sieci prywatnej jest udostępniany użytkownikom w wielu krajach świata. Możesz z niego korzystać także w Polsce, choć usługa nie jest oczywiście ograniczona w żaden sposób pod kątem rzeczywistej lokalizacji użytkownika. Zgodnie z założeniami PureVPN, sieć ma na celu zwiększenie radości z otwartego, bezpiecznego oraz prywatnego Internetu.

Postanowiłem przetestować PureVPN i zobaczyć, czy naprawdę wygoda użytkowania stoi na oczekiwanym poziomie. Jeśli interesuje Cię wynik testów, w tym oczywiście sprawdzenie prędkości pobierania i wysyłania, koniecznie zapoznaj się z poniższym materiałem. Opisuję poszczególne funkcjonalności PureVPN i zwracam uwagę na kwestie, które wyróżniają tę sieć prywatną na tle dużej konkurencji. Sprawdzam, jaka jest historia PureVPN oraz w jakiej części świata PureVPN umiejscowiło swoje serwery. Zapraszam.

Sprawdź aktualne promocje na PureVPN 👉

W treści: [pokaż]

Co to jest PureVPN? Jak powstała i rozwijała się ta sieć VPN na przestrzeni ostatnich lat?

PureVPN to usługa reklamowana jako jedna z najszybszych sieci VPN, jaką możesz obecnie zakupić. Zalicza się ją do usług VPN premium o wysokich szybkościach transferu i fachowej obsłudze klienta.

PureVPN to jedna z pierwszych wirtualnych sieci prywatnych przeznaczona do powszechnego użytku. Jeszcze w 2006 roku uruchomiono podstawową, nieco okrojoną usługę. Rok później z PureVPN można było korzystać już oficjalnie w ramach dedykowanych serwerów globalnych.

Kontynuacja rozwoju PureVPN

W kolejnych latach następował sukcesywny rozwój marki. W 2008 roku baza serwerów PureVPN zwiększyła się do 16 punktów dostępowych (na początku istnienia były tylko dwa). W latach 2009-2010 nastąpił przełom, jeśli chodzi o wygodę korzystania z usługi. PureVPN wydało aplikacje przeznaczone dla systemów Windows oraz Mac. Oprócz nowoczesnych programów do obsługi sieci, udostępniono również dodatek w postaci dedykowanego adresu IP dla korzystających.

W kolejnych latach stworzono m.in. aplikacje dla popularnych systemów mobilnych, dzięki czemu z PureVPN można było bardzo wygodnie korzystać na smartfonie czy tablecie. Intensywny rozwój sieci VPN przyspieszał w kolejnych latach. W 2014 roku całkowita liczba użytkowników PureVPN wyniosła już ponad 200 000. PureVPN rozwinęło swoją funkcjonalność poprzez wdrożenie całkiem nowoczesnych rozwiązań jak na ówczesne możliwości VPN.

Nowoczesne funkcje właściwe dla usługi typu premium

Zaimplementowano m.in. możliwość swobodnego wybierania protokołów, wprowadzono blokery reklam, zabezpieczono DNS przed wyciekami oraz uruchomiono funkcję kill-switch.

Ostatnie najpoważniejsze zmiany w funkcjonowaniu usługi miały miejsce w 2022 roku. Pomysłodawcy projektu postanowili przeprowadzić rebranding marki, wprowadzając szereg dodatków, funkcjonalności i udogodnień. Część z nich (opcji dodatkowych) markowana jest znakiem Pure, który bezpośrednio kojarzy się z podstawową usługą.

Najświeższe zmiany w kształcie PureVPN dotyczą m.in. wprowadzenia protokołu WireGuard, uruchomienia menedżerów haseł czy też kolejnych narzędzi zapobiegających cyberzagrożeniom. Co ciekawe, PureVPN stała się pierwszą wirtualną siecią prywatną współpracującą z Quantinuum, czyli firmą skupiającą swoją uwagę wokół zagadnień związanych z komputerami kwantowymi.

Kooperacja ma na celu opracowanie zabezpieczeń, które mają przeciwdziałać nie tylko współczesnym, ale i przyszłym zagrożeniom internetowym.

Gdzie ma siedzibę PureVPN? Czy serwery nie są inwigilowane?

PureVPN, podobnie jak część innych popularnych sieci VPN, posiada swoją siedzibę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. To miejsce, które nie podlega przepisom respektowanym przez największe kraje świata.

PureVPN tym samym nie jest zobowiązane do przechowywania danych użytkowników, ponieważ lokalne prawo nie przewiduje takiej konieczności. Motto funkcjonowania marki Pure VPN łączy się ze współczesnymi potrzebami globalnego środowiska.

Jak wskazują informacje podane na stronie sieci, PureVPN podejmuje się opracowywania rozwiązań międzynarodowych problemów. Szczególnie troszczy się o społeczności zagrożone zmianami klimatycznymi, niskim dostępem do opieki zdrowotnej czy nierównościami płciowymi.

Możliwości sieci VPN Pure. Jak działa i jakie funkcje PureVPN są najistotniejsze?

Sprawdziłem, co PureVPN oferuje swoim użytkownikom. Przede wszystkim jest to sieć z segmentu premium, do której działania wymagane jest posiadanie abonamentu (albo wersji trial). Warto zauważyć, że w przypadku PureVPN możesz skorzystać z 31-dniowej (a nie 30) gwarancji zwrotu poniesionych kosztów.

Jeden dodatkowy dzień jest oczywiście zmianą symboliczną, ale warto mieć na uwadze, że możemy nieco dłużej zwlekać z decyzją o dalszym pozostaniu klientem lub ewentualnej rezygnacji z korzystania.

Filary funkcjonowania PureVPN

Jeśli chodzi o funkcjonalność usługi, to jest ona oparta na trzech filarach.

  1. Żelazna ochrona Twojej cyfrowej tożsamości.
  2. Zapewnienie nienaruszonej prywatności online.
  3. Uzyskanie pełnej wolności w Internecie.

Dane użytkowników i ich ochrona. Jak o te kwestie dba sieć VPN?

Ochrona tożsamości internetowej od PureVPN polega na udostępnieniu funkcji, które pozwolą chronić połączenie przed ewentualnymi zagrożeniami. Jest to możliwe dzięki m.in. nieprzerwanej ochronie danych, która pozwala zwiększyć bezpieczeństwo użytkownika, nawet jeśli połączenie z VPN zostanie nagle utracone. Gwarantuje to np. wyłącznik awaryjny, który jest jak najbardziej funkcjonalną częścią PureVPN.

Z kolei nienaruszona prywatność to filar zbudowany na trzech bazach: ukrywaniu połączenia VPN, braku pozostawiania po sobie śladów cyfrowych i braku gromadzenia danych w cyfrowym dzienniku aktywności. Trzecią częścią funkcjonalności PureVPN jest wolność użytkowa. PureVPN korzysta w tym celu z technologii Wireguard, a także serwerów VPN rozmieszczonych na całym świecie.

Serwery VPN od PureVPN

Obecnie działa ok. 6000 punktów dostępowych umiejscowionych w 65 krajach świata. Warto zaznaczyć, że usługa VPN jest jednym z wielu produktów marki Pure. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w dostarczaniu usług zwiększających bezpieczeństwo eksplorowania sieci.

Innym, przykładowym produktem od Pure jest np. program PureEncrypt, który pozwala na tworzenie swojego rodzaju zaszyfrowanych folderów umieszczonych w wirtualnej chmurze. Można zatem stwierdzić, iż załoga PureVPN nie jest absolutnie przypadkowa – to specjaliści, którzy od wielu lat zajmują się zagadnieniami cyberbezpieczeństwa.

Usługi VPN od Pure. Chcesz wykupić usługę? Sprawdź, dlaczego warto używać sieci prywatnej

Jako internauta zainteresowany zwiększeniem swojej swobody online możesz oczekiwać różnego rodzaju ciekawych funkcjonalności. Część użytkowników preferuje użytkowanie sieci VPN w kontekście zniesienia blokad lokalizacyjnych. Inni zaś zwracają uwagę na fakt, że wirtualna sieć prywatna stanowi barierę zabezpieczającą przed cyberprzestępcami podczas korzystania z sieci publicznej.

Zalety używania PureVPN

Zanim zdecydujesz się wykupić abonament, sprawdź, jakie możliwości oferuje PureVPN. Postanowiłem, że skondensuję tę wiedzę. Poniżej możesz zapoznać się z listą korzyści związanych z użytkowaniem wirtualnej sieci prywatnej.

  • Usunięcie limitów geolokalizacyjnych. Połączenie z zagranicznym serwerem VPN pozwala „wtopić się w tłum” i korzystać z zasobów online zupełnie tak, jakbyś fizycznie znajdował się w danym kraju.
  • Ukrycie prawdziwego adresu IP. Strony, z którymi się łączysz, widzą Twój identyfikator w postaci adresu protokołu internetowego. Dzięki VPN możesz taką informację skrzętnie ukryć.
  • Zabezpieczenie przed aktywnością cyberprzestępców. Niechronione sieci Wi-Fi mogą być szczególnie podatne na ataki złych hakerów. Funkcje takie jak WireGuard czy też protokół IKEv2 pozwalają zwiększyć ochronę przed nieuprawnionym dostępem ze strony osób trzecich.
  • Dedykowane serwery do gamingu. PureVPN posiada dodatek w postaci dedykowanych adresów IP, które umożliwiają m.in. obniżenie opóźnienia w sieciowych grach typu multiplayer.
  • Wysoka przepustowość transferu. Serwery PureVPN są przygotowane do osiągania prędkości pobierania o wartości 20 Gb/s.

Rozszerzenie funkcji PureVPN – na jakiej zasadzie?

Użytkownicy szukający bardziej zaawansowanych funkcji mogą być zainteresowani opcją port forwarding. Przekierowywanie portów umożliwia nawiązanie łączności z innym urządzeniem, wykorzystując do tego celu router.

Tym samym uzyskasz dostęp np. do swojego komputera osobistego, nawet gdy nie ma Cię w pobliżu. Za tę, jak i za wybrane funkcje dodatkowe (takie jak Firewall NAT czy dedykowany adres IP) trzeba niestety zapłacić dodatkowo.

PureVPN oferuje usługi na całym świecie dla ponad 3 milionów użytkowników

Jednocześnie muszę wskazać, iż jest to tylko część najważniejszych funkcji, które mogą okazać się pożyteczne dla większości użytkowników. Sieć PureVPN na papierze wygląda zatem bardzo przyzwoicie. Jest to usługa VPN, która nie zapisuje logów, posiada całodobowy czat, umożliwia dzielone tunelowanie i szeroki wybór serwerów. Czy można ją zaliczyć do najlepszych VPN dostępnych w 2024 roku?

Sprawdziłem recenzje oraz opinie, a także przetestowałem aplikacje od PureVPN w rzeczywistym działaniu. najpierw jednak zacznę od komentarzy byłych i obecnych korzystających, które wskazują na zalety i wady tego rodzaju usługi. Jaki płynie z nich wniosek?

PureVPN recenzje w sieci. Na jakie kwestie zwracają uwagę internauci?

Jakie opinie posiada Pure VPN? Aby dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, postanowiłem zweryfikować oceny na popularnym portalu recenzenckim o nazwie TrustPilot. PureVPN posiada obecnie ponad 15 tysięcy unikatowych recenzji. Średnia ocena wystawiana przez internautów to 4,7 w pięciostopniowej skali, co jest zdecydowanie bardzo dobrym wynikiem.

Mniej niż 4% opinii ocenia usługę na poniżej trzech gwiazdek, co wskazuje na dosyć niewielką liczbę niezadowolonych użytkowników. Najwyższą w skali, ocenę pięciogwiazdkową, wystawia ok. 86% recenzentów.

Na stronie TrustPilot znajdziemy oczywiście komentarze w języku polskim, choć nie stanowią one większości. Polscy internauci doceniają przede wszystkim pozytywną zmianę, jaka nastąpiła w ostatnich kilku latach pod kątem szybkości transferu. Poniżej wskazuję zalety i wady PureVPN, które są najczęściej sygnalizowane.

Jakie zalety ma Pure VPN? Prędkość pobierania, funkcja dedicated IP, współpraca z wieloma systemami operacyjnymi

Zadowalająca prędkość połączenia, w tym także pobierania danych, dostęp do olbrzymiej liczby serwerów wirtualnych – to tylko niektóre cechy PureVPN, które są doceniane przez użytkowników.

Warto zaznaczyć, że połączenie z wirtualnym serwerem nie musi być w żaden sposób gorsze. Część osób zwraca także uwagę na bezproblemowe działanie obsługi technicznej.

Dostępny przez całą dobę czat na żywo reaguje na zapytania użytkowników i pomaga rozwiązywać problemy, które pojawiają się w toku użytkowania usługi. Ważną zaletą jest także dostępność aplikacji PureVPN. Usługodawca dostosował pracę usługi tak, aby mogła być ona sprawnie obsługiwana przez m.in. aplikacje mobilne.

PureVPN pozwala również na bezpieczne połączenie bez ryzyka wycieku IP po nagłym rozłączeniu się z tunelem. Kolejną zaletą sieci jest prostota użytkowa aplikacji – z jej obsługą powinien poradzić sobie każdy, nawet bez większego doświadczenia ze wcześniejszym użytkowaniem tego typu programów.

Czy pozytywne recenzje oddają rzeczywiste wrażenia z użytkowania PureVPN? Piszę o tym poniżej. Najpierw jednak przedstawię wątpliwości, na które zwracają uwagę internauci mniej entuzjastycznie podchodzący do współpracy z VPN.

Czy aplikacja PureVPN ma jakieś wady? Wysoki ping i spadek prędkości – czy jest to częste zjawisko?

Niewielka liczba negatywnych opinii sprawia, że niełatwo jest wyodrębnić grupę konkretnych wad sieci VPN. Można jednak przeczytać pojedyncze opinie, które wskazują na wolne prędkości pobierania plików, czy też dużo błędów w aplikacji.

Bez wątpienia pewnym minusem jest polskojęzyczna wersja głównej witryny PureVPN, która jest dosyć kąśliwie przetłumaczona z języka angielskiego. Osoba, która potencjalnie będzie zainteresowana wykupieniem abonamentu, może się zrazić rażącymi błędami w tłumaczeniu. Problemem są także dodatkowo płatne funkcje VPN. Jak się okazuje, za dedykowany adres IP czy przekierowanie portów trzeba będzie niestety dopłacić.

Niektóre opinie wskazują także na skomplikowany proces odzyskiwania pieniędzy w przypadku rezygnacji. Nie znalazłem jednak zgłoszeń dotyczących tego, aby PureVPN w którymś momencie wstrzymał wypłatę, co jest jak najbardziej pozytywną wiadomością.

Sam skorzystam później z opcji rezygnacji z abonamentu i przedstawię moje wnioski na ten temat. Będzie to porównanie, które wskaże, czy rzeczywiście występują jakiekolwiek trudności w tym zakresie.

Zakup abonamentu. Jaka oferta PureVPN zachęca odbiorców na swojej stronie internetowej?

Oferta przygotowana przez PureVPN jest niezwykle szeroka. Otrzymujesz bowiem nie tylko możliwość wybrania długości planu abonamentowego, ale i również jego zakresu. Występują trzy rodzaje zobowiązań, które zawierają różne, dodatkowe opcje. Pierwszą z nich jest pakiet MAX, czyli zestaw czterech usług zawierający:

  • VPN o wysokiej prędkości,
  • menedżer haseł,
  • szyfrowanie plików,
  • Digital Security.

Drugą opcją abonamentową jest pakiet PLUS, który posiada trzy wyżej wymienione usługi (opcja Security nie będzie dostępna). Najbardziej okrojoną wersją jest STANDARD, czyli czysta usługa VPN – bez żadnych dodatkowych funkcjonalności wykraczających poza jej podstawę. Każda wersja (MAX, PLUS, STANDARD) może być zakupiona na dwa lata, rok lub miesiąc.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wybranie długoterminowej opcji – zaoszczędzisz wówczas najwięcej. Muszę jednak zaznaczyć, że początkowy koszt będzie w takiej sytuacji wyższy, ponieważ należy zapłacić za pełne dwa lata z góry.

Promocje PureVPN – ile można zaoszczędzić?

Obecnie obowiązującą promocją jest 75% lub 79% zniżki w zależności od zakresu usługi. Standardowa cena sieci VPN to ok. 10 euro miesięcznie w najbardziej podstawowym zakresie.

Wybierając pakiet na dwa lata ten sam wariant będzie dostępny w cenie nieznacznie przekraczającej 2 euro. Jak wskazałem już wcześniej, w dowolnym momencie (ale w ciągu 31 dni od zakupu) możesz powiedzieć „pas” i wysłać wiadomość dotyczącą chęci uzyskania zwrotu pieniędzy.

W ciągu kilku, maksymalnie kilkunastu dni, Twoje pieniądze wrócą na konto. Wyjątkiem jest płatność dokonana za pośrednictwem CoinGate – nie podlega ona zwrotom. Jak wygląda kwestia związana z dokonywaniem płatności za PureVPN?

Metody płatności. Możesz zdecydować, którym z nich opłacisz usługę PureVPN

W kwestii płatności nie ma większych zaskoczeń. PureVPN gwarantuje cztery podstawowe sposoby na zakup abonamentu. Przechodząc do okna zakupowego, tuż po wybraniu rodzaju abonamentu, Twoim oczom ukaże się panel z dodatkami do VPN.

Możesz m.in. wybrać funkcję przekierowania portów czy dedykowane IP za dodatkową opłatą. Jeśli chodzi o metody zakupu, to dostępnymi opcjami są:

  • płatność kartą debetową lub kredytową,
  • płatność za pomocą PayPal,
  • płatność przy użyciu Google Pay,
  • płatność za pośrednictwem CoinGate.
  • płatność Payment Wall (po przejściu na anglojęzyczną wersję serwisu).

Na polskiej stronie PureVPN nie ma możliwości zakupu abonamentu płatnością jednorazową, czyli np. BLIK-iem czy zwykłym przelewem bankowym. Jeśli z kolei przejdziemy do podstawowej wersji strony, to dodatkowo będzie możliwość zapłacenia bramką typu Paymentwall.

Są także inne, na pierwszy rzut oka niewidoczne metody nabywania PureVPN. Przykładem jest wykupienie produktu od firm zewnętrznych, które np. oferują 30-dniowy abonament nieodnawialny dla kilku lub kilkunastu urządzeń.

Wadą takiego rozwiązania jest jednak fakt, iż wówczas nie możesz się ubiegać o zwrot pieniędzy. Warto jeszcze zaznaczyć, że PureVPN pozwala na aktywowanie do 10 jednoczesnych połączeń (oddzielnych urządzeń podłączonych do sieci). To całkiem sporo.

Sieć PureVPN i aplikacja – jak wygląda, czego można się spodziewać?

Pobieranie aplikacji nie jest trudne – wystarczy zalogować się na nowo utworzone konto, albo skorzystać zakładki poświęconej konkretnej wersji aplikacji. Kategorii jest kilka, zatem możesz pobrać program dedykowany dla systemów: Mac, Windows, Linux, iOS, Android. Istnieje możliwość pobrania nakładek VPN, które rozszerzają funkcjonalność przeglądarek internetowych czy inteligentnych telewizorów.

Pierwszy test, jaki przeprowadziłem, dotyczył systemu Windows. Pobrałem oprogramowanie i zainstalowałem je na swoim urządzeniu. Po błyskawicznej instalacji można przejść do konfiguracji aplikacji.

Jeśli nie masz zamiaru jej ustawiać wedle własnych potrzeb, możesz po prostu pominąć ten etap i wrócić do niego w przyszłości. Równie dobrze aplikacja będzie działała bez nanoszenia własnoręcznych ustawień, czy też deklarowania sposobu korzystania.

W momencie testowania aplikacja była dostępna w 12 różnych wersjach językowych. Niestety, póki co nie zauważyłem, aby była ona przetłumaczona na język polski. Poszczególne opcje dostępne w aplikacji są jednak dosyć intuicyjne, dzięki czemu nawet osoba nieznająca w pełni języka angielskiego powinna bezproblemowo się odnaleźć. Okno główne programu jest łatwe w nawigacji.

Po lewej stronie znajdziesz osiem ikonek: pięć w górnej części i trzy w dolnej. Przenoszą one kolejno do:

  1. ekranu głównego,
  2. listy obejmującej wszystkie serwery VPN,
  3. pomocy technicznej,
  4. systemu poleceń – za które możesz zgarnąć dodatkowe nagrody,
  5. rozszerzeń dla wersji podstawowej PureVPN,
  6. panelu użytkownika,
  7. powiadomień,
  8. ustawień.

Sprawdzam prędkość pobierania i wysyłania. Sieć serwerów i prędkość PureVPN – test

Czas na test prędkości. Aplikacja od razu podpowiada, który najlepszy serwer jest w Twoim zasięgu. Możesz także dostosować aplikację w indywidualny sposób, np. wybierając z listy serwerów dowolną lokalizację. PureVPN pozwoli Ci także wybrać serwery wirtualne. Są to takie punkty, które nie są zlokalizowane w konkretnym kraju, a działają jedynie w chmurze.

Na początku wybrałem możliwość podłączenia się do serwera optymalnego, czyli umiejscowionego w Polsce. Poniżej przedstawiam parametry mojego łącza, które posłużą do porównywania ewentualnych różnic w prędkościach po podłączeniu się do sieci VPN. Tak „prezentuje się” mój Internet bez VPN:

Przyjmę więc, że są to wartości bazowe, do których będę odnosił się po przetestowaniu PureVPN. Na początku wybrałem serwer zlokalizowany w Niemczech. Usługa połączyła mnie automatycznie z Hanowerem.

Jak prezentują się wartości transferu, które zdołałem uzyskać? Jest całkiem dobrze i to nie tylko zerkając na prędkość połączenia.

Prędkość pobierania plików, czyli popularnego downloadu, była niemal taka sama, jak bez VPN. Oznacza to niską wartość utraty przepustowości. Wysyłanie pakietów wyniosło z kolei nieco ponad 40 Mb/s. Opóźnienia (pingi) były niskie, co pozwalało na swobodną rozgrywkę online. Połączenie z niemieckim punktem umożliwiło mi dostęp do zagranicznych wyników wyszukiwań i innych treści powiązanych lokalizacyjnie z naszym zachodnim sąsiadem.

To dowód na to, że zmiana adresu IP serwera VPN przebiegła pomyślnie. Jako następny punkt dostępowy, dla którego sprawdziłem szybkość downloadu i uploadu, był ten umiejscowiony w Stanach Zjednoczonych. Jak wypadły testy?

Połączono mnie z Nowym Jorkiem. Jak widać na załączonym screenie, moje połączenie osiągnęło wartość niespełna 221 Mb/s downloadu i powyżej 45 Mb/s uploadu. Ping oscylował w granicach 116 milisekund.

Była to całkiem dobra prędkość mimo sporej rzeczywistej odległości od amerykańskiego serwera. Takie wartości umożliwiają m.in. oglądanie filmów w jakości HD, a także sprawne eksplorowanie stron internetowych. Jako ostatni serwer VPN od PureVPN wybrałem ten, który znajdował się w Australii. Oto wyniki testu połączenia z antypodami.

Warto oczywiście zaznaczyć, iż serwer australijski jest jednym z najbardziej oddalonych od rzeczywistej lokalizacji fizycznej urządzenia. Oznacza to, że prędkość połączenia po prostu musi być niższa. Czasami jednak łączność z tego typu punktami będzie konieczna – choćby po to, aby uniknąć nakładanych blokad regionalnych.

Test prędkości nie był rozczarowujący, wszak tego rodzaju parametry pozwalają na przeglądanie sieci czy oglądanie filmów. Granie w gry online z takim pingiem może być jednak bardzo mocno utrudniona, jeśli w ogóle byłaby możliwa.

Serwery VPN i ich możliwości. Moje spostrzeżenia dotyczące wykorzystania PureVPN w praktyce

W zakładce dotyczącej wyboru serwerów masz możliwość uszeregowania ich pod względem różnych parametrów. Tym samym PureVPN oferuje nie tylko serwery wirtualne, ale także sieci dostosowane do działania w trybie P2P. Ciekawą opcją są punkty Quantum resistance, które są – według opisu – odporne na działanie tradycyjnych skryptów deszyfrujących.

Zatem powinny cechować się wyższym poziomem bezpieczeństwa, niż pozostałe. W panelu ustawień możesz z kolei dokonać wyboru protokołu – domyślnie PureVPN dokonuje automatycznej selekcji. Dostępne są różne rodzaje serwerów, czyli IKEv2, OpenVPN TCP, OpenVPN UDP, Wireguard.

Aby ręcznie skonfigurować OpenVPN w preferowanym systemie operacyjnym, konieczne będzie pobranie i zainstalowanie dodatkowych plików ze strony PureVPN. Kolejna zakładka dostępna w ustawieniach to Split Tunelling, czyli tunelowanie dzielone (tunel VPN). Będziesz mógł określić, które aplikacje będą korzystać z tej funkcji – dzięki czemu zabezpieczysz tylko te programy, na których Ci zależy. Poniżej zamieszczam grafikę przedstawiającą część interfejsu apki dla systemu Windows.

Sieć VPN od PureVPN na smartfonie. Funkcje PureVPN dla urządzeń mobilnych – kill switch i inne

Sprawdziłem również jak wygląda interfejs programu dla telefonów komórkowych bazujących na Androidzie. Oprogramowanie pobierzesz bezpośrednio ze strony sklepu Google Play. Możesz ją także wyszukać na stronie PureVPN i stamtąd uzyskać przekierowanie do biblioteki z programami.

Pełna nazwa oryginalnej apki to Fast VPN and Proxy by PureVPN. Obecna ocena użytkowników to 3,9 w pięciostopniowej skali – bazując na 33 tysiącach wystawionych recenzji. Do tej pory apkę pobrano ponad milion razy. Użytkownicy mobilni mają możliwość przetestowania usługi w wersji trial przez 7 dni. Wymagane będzie jednak założenie konta za pomocą adresu e-mail. Tak z kolei prezentuje się menu główne programu dla smartfonów.

Klikając na ikonkę widoczną w lewym górnym rogu zyskujesz dostęp do poszczególnych opcji VPN, m.in. kill switch czy wybrania protokołów typu OpenVPN TCP i innych. Z kolei symbol znaku zapytania otworzy okno, dzięki któremu skontaktujesz się z obsługą techniczną sieci. Bez wątpienia aplikacja jest bardzo przejrzysta, intuicyjna i ma uproszczony charakter. Nie da się w niej pogubić.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące PureVPN – Q&A

  • Czy PureVPN odblokowuje dostęp do portali streamingowych typu Amazon Prime Video?Generalnie tak, choć nowe aktualizacje serwisów w rodzaju Amazon Prime Video mogą ograniczać dostępność usługi. Warto śledzić informacje o sposobach uzyskiwania dostępu do tego rodzaju stron, jeśli zależy nam na oglądaniu udostępnianych tam treści.
  • Czy z PureVPN można łączyć się z dowolnego miejsca na całym świecie?Jeśli korzystanie z VPN nie jest zabronione prawnie – to tak. PureVPN posiada olbrzymią bazę serwerów – zarówno fizycznych, jak i wirtualnych. Możesz tym samym łączyć się z punktami w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Australii i nie tylko.
  • Na jakich systemach operacyjnych zadziała program od PureVPN?PureVPN udostępnia oprogramowanie dedykowane dla wielu systemów, w tym oczywiście Windows, Linux, Android, Mac czy iOS. Usługę zainstalujesz także na telewizorach, routerach i w przeglądarkach internetowych.

Korzystanie z adresu IP serwera VPN – podsumowanie recenzji PureVPN

Zgodnie z zasadami refundu, postanowiłem dokonać zwrotu pieniędzy przed upłynięciem regulaminowych 31 dni. Chciałem sprawdzić, czy wszystko odbywa się bezproblemowo. Cały proces odbył się bez żadnych zastrzeżeń, a pieniądze wróciły na moje konto. Prośbę tego rodzaju można wysłać poprzez chat online, albo korzystając z poczty elektronicznej. Moje spostrzeżenia dotyczące korzystania z PureVPN były jak najbardziej pozytywne.

Wykorzystałem tylko dwa z dziesięciu przypadających mi slotów jednoczesnych połączeń. Jeśli posiadasz większą liczbę urządzeń zdolnych do łączenia się z VPN, to raczej nie powinieneś mieć problemów z tym limitem. To istotne, ponieważ część wiodących sieci VPN pozwala zwykle na podłączenie od 3 do 6 sprzętów w ramach jednego abonamentu.

Czy warto wybrać PureVPN? Jeśli oczekujesz dosyć dobrych prędkości, tradycyjnej funkcjonalności i nie zraża Cię fakt, że wiele dodatkowych funkcji jest płatnych – to jak najbardziej. Jest to kompletna usługa typu VPN, która posiada sporo rekomendacji wydawanych w wielu językach.

Sprawdź aktualne promocje na PureVPN 👉