Sieć CyberGhost VPN – jak działa, czy jest szybka? Funkcjonalność, serwery i aplikacje. CyberGhost recenzja – najważniejsze spostrzeżenia

Ponad 8900 serwerów w aż 91 krajach świata (w Warszawie 72 serwery), do 7 urządzeń na jednej licencji, 45 dni gwarancji zwrotu kosztów oraz szeroka dostępność CyberGhost VPN na różnych oprogramowaniach. Oferta CyberGhost ma zdecydowanie czym się pochwalić, zważywszy na swoją szokująco niską cenę. Warto dodać, że ten VPN jest zdecydowanym faworytem jeśli chodzi o odblokowanie serwisów streamingowych VOD, ponieważ radzi sobie prawie z każdą platformą.

Gdzie jest więc haczyk? Czy za niską ceną, idzie wystarczająca jakość usług, bez żadnych pułapek? Tego i wiele więcej dowiesz się z tej recenzji!

Sprawdź aktualne promocje na CyberGhost VPN 👉

Aplikacje i programy CyberGhost VPN

Na pierwszy ogień idą oczywiście aplikacje, ponieważ funkcjonalność i intuicyjność jest w przypadku usług VPN niezwykle istotna. CyberGhost VPN oferuje aplikacje dla wszystkich najbardziej popularnych systemów, czyli Windowsa, macOS, iOS, Andoida i Linuxa. Co więcej, CyberGhost VPN udostępnia także aplikacje TV dla Amazon Fire Stick, Android TV, Smart TV oraz Apple TV. Warto dodać, że dostępne są też aplikacje dla graczy (Xbox One i Xbox 360, Playstation 3, 4 i 5) i dla bardziej zaawansowanych użytkowników (routery i inne).

CyberGhost VPN dla Windows

Aplikacje dla komputerów stacjonarnych z systemem Windows ściągamy z oficjalnej strony usługodawcy. Instalacja jest szybka i bezproblemowa. Design interfejsu jest bardzo przejrzysty i intuicyjny, dlatego nawet jeżeli korzystanie z usług VPN jest dla Ciebie nowością, to aplikacja CyberGhost VPN na PC z pewnością będzie dla Ciebie bardzo czytelna i prosta w obsłudze. Jeśli chodzi o wymagania systemowe, to aplikacja działa na wszystkich Windowsach od 7 wzwyż. Minimalna konfiguracja to procesor 1 GHz, 2 GB pamięci operacyjnej RAM i jedynie 310 mb wolnej przestrzeni na twardym dysku.

CyberGhost VPN dla macOS

Jeśli chodzi o aplikację CyberGhost VPN dla urządzeń z systemem macOS, to jest ona dostępna zarówno w Mac App Store. Możemy ją ściągnąć i zainstalować na urządzeniach takich jak: 

  • MacBook, 
  • MacBook Air,
  • MacBook Pro,
  • iMac, iMac Pro,
  • Mac Pro
  • Mac mini.

Jest ona kompatybilna z wersjami macOS Mojave (10.14), High Sierra (10.13) oraz Sierra (10.12).

Przejrzystość i czytelność samego interfejsu jest na najwyższym możliwym poziomie. Dzięki temu apka doskonale komponuje się z innymi macbookowymi aplikacjami, które znane są ze swojej płynności i intuicyjności.

CyberGhost VPN dla Android

Aplikacja CyberGhost VPN na sklepie Google Play ma ponad 10 milionów pobrań. Jej ocena to 4,2 (na 5 możliwych) ze 137 tysięcy ocen. Instalacja jest prosta i intuicyjna zaś apka działa na praktycznie każdym smartfonie i tablecie z systemem Android. Działanie aplikacji jest płynne i bezproblemowe, dlatego na systemie Android CyberGhost jest szczególnie popularny.

Prywatność i bezpieczeństwo

W kwestiach bezpieczeństwa połączenia nie można cybernetowemu duszkowi nic zarzucić, ponieważ wykorzystuje on najnowsze i najbezpieczniejsze protokoły szyfrujące. Sytuacja jednakże zmienia się diametralnie, kiedy szczegółowiej rzucimy okiem na politykę prywatności.

Na pierwszy ogień idzie polityka braku logów, która dostępna jest na oficjalnej stronie internetowej. Wyczytać możemy tam, że CyberGhost nie gromadzi żadnych danych. Warto jednakże zaznaczyć, że jeżeli wczytamy się w dokument, to możemy zauważyć tam pewne istotne kruczki. Dane są przechowywane, szczególnie na fontendzie, czyli stronie internetowej. Realnie rzecz biorąc, są one następnie udostępniane innym firmom w celach marketingowych. Warto dodać, że oprócz skryptów śledzących takich jak chociażby Hotjar, CyberGhost udostępnia dane również takim firmom, jak Mixpanel.

Według polityki prywatności CyberGhost VPN, firma odmawia prawa do współpracy z rządami lub nawet podmiotami prywatnymi. Siedzibą firmy jest Rumunia, dlatego CyberGhost nie znajduje się pod jurysdykcją „szeryfów internetu”.

Warto wspomnieć także o protokołach dostępnych w tej usłudze, a są to: OpenVPN TCP/UDP, PPTP, L2TP/IPSec, IKEv2/IPSec. Można powiedzieć – VPNowy standard.

CyberGhost VPN a VOD

Kwestia odblokowania poszczególnych serwisów streaimgowych jest dla wielu osób istną kwintesencją usług VPN. Warto dodać, że nie każdy usługodawca może poszczycić się skutecznością w tej dziedzinie. CyberGhost VPN jest jednakże usługą, która zdecydowanie polecana jest wszystkich VPNowym filmo i serialomaniakom, ponieważ VPN jest w stanie odblokować praktycznie każdy serwis VPN. Z CyberGhostem skutecznie odblokujesz:

  • Netflix,
  • Amazon Prime Video,
  • Hulu,
  • Disney +,
  • Kodi,
  • HBO Max.

To oczywiście tylko niektóre z serwisów streamingowych, które udało mi się odblokować za sprawą CyberGhost. Warto jednocześnie zaznaczyć, że oprócz wysokiej skuteczności w odblokowywaniu kontentu konkretnych VODów, CyberGhost zapewnia także szybki przesył danych, dzięki czemu produkcje możesz oglądać w wysokiej rozdzielczości Ultra HD.

Unikalne, dodatkowe funkcje

CyberGhost oferuje swoim użytkownikom kilka dodatkowych funkcji, które nie wymagają dodatkowych kosztów. Pierwszym z takich dodatków jest Secret Photo Vault, czyli tajny magazyn zdjęć firmy CyberGhost. Jest to tak naprawdę aplikacja, która ukrywa filmy oraz zdjęcia z dostępem na hasło na iPhonie lub też iPadzie. Zabezpieczysz swoje pliki kodem PIN albo zabezpieczeniem biometrycznym. Aplikacja wykona również selfie każdej osobie, która spróbuje włamać się do Twojego skarbca. Niestety Secret Photo Vault dostępny jest tylko dla użytkowników urządzeń z jabłuszkiem (iOS).

Private Browser to prywatna przeglądarka, która kompatybilna jest także z dodatkami i rozszerzeniami Chrome. Przeglądarka zasilana jest przez DuckDuckGo, dzięki czemu nie musisz obawiać się wszystko zapisującego Google.

Serwer NoSpy jest dodatkiem dla wszystkich, którzy wykupili co najmniej roczną subskrypcję. Wszystkie zapisane na serwerze dane przechowywane są na serwerach zlokalizowanych w Rumunii, co jest gwarantem pełnej anonimowości i bezpieczeństwa.

Ochrona prywatności to zaś funkcja dla użytkowników systemu Windows. Aplikacja umożliwia analizę systemu oraz wyłączenie naruszeń prywatności, które Windows aktywował w sposób automatyczny.

Cena

Jest to jeden z wabików na nowych klientów, ponieważ CyberGhost VPN oferuje swoim klientom naprawdę atrakcyjną ofertę cenową. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że cybernetyczny duszek jest jedną z najtańszych usług VPN dostępnych dziś na rynku.

Oczywiście najbardziej korzystną cenowo ofertą jest ta, która dotyczy subskrypcji na najdłuższy okres czasu. Za 3 lata i 3 miesiące gratis, zapłacimy 77.61 Euro, czyli w przeliczeniu 373.99 złotych. Wówczas jeden miesiąc to koszt mniej niż 10 złotych. Warto dodać, że opłatę za subskrypcję można dokonać w dowolny sposób – karta kredytowa lub debetowa (MasterCard, Visa, American Express), PayPal lub Bitcoin.

Kontrowersje

Choć usługa VPN sama w sobie jest na dość wysokim poziomie i zaś polityka prywatności wprowadza tylko lekkie zamieszanie, tak kontrowersje wokół struktury własności CyberGhost dają dużo do myślenia. Firma rozpoczęła swoją działalność w Rumunii w roku 2011, jednakże w 2017 została sprzedana firmie Crossrider z Izraela.

Nowy właściciel CyberGhosta po krótkim czasie od finalizacji transakcji zmienił swoją nazwę na Kape Technologies. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zmiana nazwy uzasadniona była poważnym kryzysem wizerunkowym…

Firma Crossrider miała złą reputację w kwestiach prywatności i bezpieczeństwa, ponieważ została ona bezpośrednio powiązana z kilkoma ogniskami wirusowymi. Co więcej, nawet w 2018 roku pojawiały się doniesienia o ty, że Crossrider zaangażowany był w rozprzestrzenianie aktualizacji Adobe Flash, które były zainfekowane.

Z tego też powodu właściciel VPNa, który ma tak niejasną historię dotrzymywania polityki prywatności jest dla wielu osób czerwoną lampką alarmową. Z drugiej strony, może firma odpokutowała swoje winy i chce teraz naprawiać świat zapewniając użytkownikom maksimum prywatności? Kto wie…

CyberGhost – plusy i minusy

+ 45 dni gwarancji zwrotu pieniędzy i 24-godzinny okres próbny.

+ Szeroka oferta szybkich serwerów, które podzielone są na różne kategorie.

+ Prosta, przejrzysta i intuicyjna aplikacja, która dostępna jest na wielu różnych systemach.

+ Wojskowe szyfrowanie AES-256 zabezpieczające każde połączenie.

+ Atrakcyjne niska cena, która pozawala cieszyć się VPNem, już za dychę miesięcznie.

+ Ochrona szczelności DNS.

+ Protokoły OpenVPN TCP/UDP, PPTP, L2TP/IPSec, IKEv2/IPSec.

+ Doskonały w odblokowywaniu streamingu VOD – daje radę z każdym serwisem.

Niejasna sprawa z obecnym właścicielem firmy, który raczej nie jest godny zaufania.

Brak P2P w aplikacjach mobilnych.

Dziwna i pokrętna polityka prywatności. Brak przechowywania logów, jednakże pewne ograniczone dane są jednak przechowywane.

Czy warto zdecydować się na CyberGhost VPN?

Podsumowując CyberGhost VPN jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy poszukują skutecznego VPN pod kątem VOD. Dodatkowym atutem rumuńskiego usługodawcy Wirtualnych sieci prywatnych jest także niezwykle niska cena, która oscyluje w granicach 260 złotych za 2 lata i 2 miesiące.

Sprawdź aktualne promocje na CyberGhost VPN 👉